Võta ühendust siin: tere@brandem.ee  +372 512 6674

Ernst and Young värbab potentsiaali

Ernst & Young: värbame nüüd õppeedukuse asemel potentsiaali

21. september, 2015

Ernst & Young (EY), maailmakuulus ärikonsultatsioonifirma teatas, et nad eemaldavad tööle kandideerimise kriteeriumitest õppeedukuse ülikoolis, sest nende sõnul ei ole piisavat tõestust, et tublidus ülikoolis võrduks eduga edasises elus.

VÕIMALIK KANDIDEERIDA HOOLIMATA ÕPPEEDUKUSEST

Nii tahetakse anda EY’i kandideerimise võimalus kõikidele talendikatele isikutele hoolimata nende tulemustest ülikoolis. Maggie Stilwell, EY'i talendijuhtimise eestkõneleja ütles, et ettevõte kasutab kandidaatide potentsiaali hindamiseks online-teste.

"Võtame akadeemilisi tulemusi jätkuvalt arvesse ja nad jäävad kandidaatide üldisel hindamisel oluliseks, kuid akadeemilised tulemused ei ole enam barjäär, mis takistaks n-ö jala ukse vahele saamist," ütles Stilwell. 

EY viis oma ettevõtte siseselt läbi uuringu, kus osales 400 magistranti. Selgus, et kandidaatide sõelumine selle järgi, et milline oli nende õppeedukus ülikoolis, ei ole mõistlik lähenemine värbamisele. 

“Me ei leidnud mingisugust kinnitust, et varasem tublidus ülikoolis võrduks edukusega järgnevates erialastes tegemistes," ütles Stilwell.

MUUDATUSED JÕUSTUVAD AASTAL 2016. 

Selle aastal algul teatas ka auditifirma PricewaterhouseCoopers (PwC), et liiga suure rõhu asetamine magistrantide akadeemilistele tulemustele ülikoolis tähendab, et tööandjad võivad jääda ilma nendest talendikatest noortest, kes ei ole saanud ülikoolis silmapaistvalt tublid olla, sest nende perekondlik või muu taust on olnud ebasoosiv. 

Inglismaal tegutsev Social Mobility and Child Poverty Commission avaldas augustis raporti, millest selgus, et majanduslikult hästi kindlustatud perede lastel on vähekindlustatud lastest 35% suurem tõenäosus tulevikus kõrget palka teenida olenemata akadeemilisest nutikusest. See tähendab, et vähekindlustatud peredest pärit, aga nutikatel lastel on väiksem tõenäosus hakata täiskasvanuna head palka teenima. Sel teemal on Inglismaal viimastel kuudel üsna palju sõna võetud.

Alan Milburn, raporti avaldaja, rõhutas, kutsub tööandjad üles tegudele: 

“Tööandjad peavad võtma vastutuse ja hoolitsema selle eest, et praktikakohad ei oleks reserveeritud vaid nendele, kellel on õiged tutvused ja värbamisprotsess ei eelistaks välist ilu potentsiaalikusele,” sõnas Milburn.

EY kõigis maailma kontorites töötab selle aasta 30. juuni seisuga kokku veidi enam kui 212 000 inimest – tegemist on väga suure ettevõttega. Baltikumi esindustes töötab kokku üle 500 inimese. Näiteks Inglismaal on EY näol tegu riigi suuruselt viienda magistrante värbava organisatsiooniga. 

Soovid kasulikke artikleid ja uudiseid mugavalt oma kirjakasti?

Liitu uudiskirjaga:

Brandemi uudiskiri lubab Sul olla esimesena kursis tööandja turundus- ja värbamisalaste uudistega Eestist ja mujalt. Samuti jõuavad Sinuni kasulikud materjalid, sh e-raamatud, ning Eesti suurima tööjõuturu- ja palgauuringu tulemused.